Święta Rita z Cascii

Obecnie włoska Święta cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Wciąż powstają nowe miejsca jej kultu w naszym kraju (jak chociażby w miejscowości Czarna, w Bieszczadach, gdzie 22 dnia każdego miesiąca sprawowane są nabożeństwa ku czci św. Rity, które obecnie gromadzą już mieszkańców z najdalszych nawet okolic Podkarpacia!). W tej sytuacji rodzi się pytanie: co sprawia, że ta żyjąca ponad 600 lat temu w odległej Italii zakonnica, otaczana jest tak wyjątkową czcią? 

Skuteczna święta

Polacy mówią o Ricie, że to „wyjątkowo skuteczna święta”, ale przydomek ten nie stanowi wyczerpującej odpowiedzi na postawione pytanie. Warto uświadomić sobie, że Rita – nim została zakonnicą – była przykładną panną, uległą córką, oddaną żoną i matką, wreszcie – poszukującą woli Bożej – wdową.

Przede wszystkim była zaś kobietą, której nie były obce ludzkie problemy i kłopoty, gdyż Bóg prowadził ją do siebie trudnymi drogami. Z kolei drogi te pozostają bliskie ludziom wszystkich czasów; ludziom, którzy po nich niekiedy błądzą, przeżywając życiowe dramaty: małżeńskie problemy, rodzinne niesnaski czy też śmierć bliskich. W egzystencji każdego człowieka przychodzi też czas podejmowania trudnych decyzji i konfrontacji własnego życia czy też osobistych pragnień z rzeczywistością. Rita doskonale zna „wszystkie nasze troski i kłopoty”, ponieważ one były także i jej udziałem.

santa-ritaŚwięta Rita blisko chorych

Sama zawsze pozostawała blisko człowieka, szczególnie blisko biednych, chorych czy potrzebujących, a takich nigdy przecież nie brakowało i nie brakuje! Najprawdopodobniej tu właśnie skrywa się tajemnica „sukcesu”, ów sekret popularności Rity z Cascii, Świętej, kanonizowanej w 1900 roku, u progu XX wieku, kiedy to świat pogrążył się w okrutnych wojnach, a systemy totalitarne zniewoliły skutecznie człowieka i podporządkowały sobie całe społeczeństwa.

My również żyjemy w czasach niezmiernie trudnych. Może warto więc zastanowić się, czy aby Rita, Patronka od spraw skomplikowanych i sytuacji beznadziejnych, nie została „podarowana” przez Boga również i współczesnemu światu…


Nasze intencje modlitewne:

 

776 komentarzy do wpisu „Święta Rita z Cascii”

 1. Święta Rito wspomóż mnie w walce o miłość mojego Michała. Daj mi proszę siłę żebym pokonała wraz z nim jego chorobę. Błagam Cie o siłę i wiarę. Bóg zapłać za każdą modlitwę.

  Odpowiedz
 2. Swieta Rito blagam Cie o Twoja pomoc i wstawiennictwo u Boga w uporzadkowaniu mojego zycia we wszystkich jego aspektach, duchowym, fizycznym, psychicznym i spolecznym. Pomoz mi uporzadkowac oraz zamknac raz na zawsze wszelkie zalegle sprawy i zaczac nowy lepszy okres w zyciu z Bogiem i Maryja w sercu.

  Odpowiedz
 3. Święta Rito proszę Cię o uratowanie uzdrowienie i przetrwanie mojego małżeństwa, nawrócenie mojego męża żeby na nowo rozkochał sie we mnie oraz o rozpad tych więzów które łącza mojego męża i jego kochanke żeby odeszła. Proszę o to wszystko wstaw się za mną u Pana Boga

  Odpowiedz
  • Aby moc sakramentu małżeństwa przynioska łaski utrwalenia Waszego związku
   DUCHU Miłosci i przebaczenia. DZIAŁAJ SWOJĄ MOCĄ CO BOG ZŁĄCZYŁ NIECH CZŁOWIEK NIE ROZDZIELA
   NIECH MARYJA WAS STRZEŻE I PROWADZI
   Mam ten sam problem
   Więzienie i dążenie do rozwodu długi.
   proszę o modlitwę

   Odpowiedz
 4. Święta Rito proszę Cie o pomoc w ustaniu mojego bólu aby nie zwiastował nic złego, przywróć mojemu ciału sprawne działanie. Proszę o ukojenie duszy i ciała…

  Odpowiedz
 5. Święta Roto błagam Cię o Twe wstawiennictwo u Pana Boga . Mój Tatuś jest chory na raka płuc błagam Jezusa i Boga Ojca i Matkę Boską o cudowne uzdrowienie Tatusia. Święta Roto wstaw się za moim Tatusiem. Wierzę i ufam że wystarczy jedno słowo Boże a mój Tatuś wyzdrowieje. Amen.

  Odpowiedz
 6. SW Rito dopomoc mi , w życiu ktore jest dla mnie dosc ciezkie i laskawe.
  Prosze spraw, aby zdrowie mojego Dawida było dobre.
  Spraw Rito, cala rodzina byla blisko Pana i zeby na co dzień otrzymywli laskę panską.
  Daj mi sily zebym mogla byc jeszcze pomocna mojej rodzinie.
  Zebysmy przetrwali pandemie w milosci do Pana.

  Odpowiedz
 7. Św. Rito błagam Cie o wstawiennictwo u Pana Boga. Mam chorą córkę na schizofrenię paranoidalną. W tej chwili to juz 4 epizod. Biedna sie strasznie męczy ma urojenia. Wspieramy ją podajemy leki , pilnujemy i czekamy na poprawę. Błagam żeby moje dziecko jak najszybciej wrócilo do zdrowia. Amen.

  Odpowiedz
 8. Święta Rito pomóż mi proszę… ja już nie mam siły. Wspomóż mnie w walce z chorobą Michała… Bóg zapłać za Twoja opiekę

  Odpowiedz
 9. Św. Rito, proszę z całego serca abyś wstawiła się do Boga w intencji powrotu mojej ukochanej, aby dała mi ostatnią szanse na zmiane.

  Odpowiedz
  • Św rito błagam oo owiec, o o coś wartociowgo jt8 nie pokocha z wzajemnością i zakończenie sezonu we ia przez j. S. ;!!!!!s.Pokoj,miłość lata która nigdy nie była mI dana

   Odpowiedz
 10. Moja najkochańsza Mateczko i św. Rito błagam Was o pomoc i wstawiennictwo. Proszę o ratowanie naszej rodziny przed rozpadem. Niech T. zrozumie, że rodzina jest najważniejsza, niech przemyśli wszystko i wróci do mnie, do domu. Proszę o przemianę jego serca. Tak bardzo Go kocham. Nie mam już łez, nie mam już sił. Niech zerwie relacje z Tą kobietą. A Ona niech znajdzie wszystko czego potrzebuje w ramionach innego, wolnego mężczyzny. Proszę, niech się stanie cud. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

  Odpowiedz
 11. Święta Rito błagam ratuj mnie w mojej tragicznej sytuacji tobie i Bogu wiadomej. Proszę Cię nie zostawiaj mnie samej z tym , ja już nie mam siły . Wstaw się za mną do Jezusa on niczego Ci nie odmówi. Jezu ty się tym zajmij.

  Odpowiedz
 12. Św. Rito bardzo proszę o pomoc i wstawiennictwo u Boga. Mój mąż od 7 lat walczy z ZUS o odzyskanie renty , którą pobierał przez 16 lat ma poważne problemy z kręgosłupem. Nie mamy już sił do dalszej walki. Proszę Cię aby tym razem Sąd staną po stronie męża, a nie ZUS-u i żeby ta sprawa szczęśliwie dla nas się skończyła. Wierzę w to że wystarczy tylko jedno słowo Boże i św Rito i mąż w końcu odzyska tą rentę. Proszę o modlitwę i wsparcie. Amen

  Odpowiedz
 13. Św. Rito bardzo proszę o pomoc i wstawiennictwo u Boga. Mój mąż od 7 lat walczy z ZUS o odzyskanie renty którą pobierał przez 16 lat ma poważne problemy z kręgosłupem każdego dnia boryka się z ogromnym bólem. Nie mamy już sił do dalszej walki. Proszę Cię aby tym razem Sąd staną po stronie męża, a nie ZUS-u i żeby ta sprawa szczęśliwie dla nas się skończyła. Wierzę w to że wystarczy tylko jedno słowo Boże i św Rito i mąż w końcu odzyska tą rentę. Proszę o modlitwę i wsparcie. Amen

  Odpowiedz
 14. Błagam, o modlitwę w intencji małżeństwa mojego syna. Jezu, ulecz, uratuj przed rozpadem to małżeństwo. Błagam o dar pojednania i wzajemnego przebaczenia między Magdą i Przemkiem. Jezu, usuń przeszkody i węzły istniejące między nimi i ich rodzinami. Jezu ufam Tobie.

  Odpowiedz
 15. Św. Rito zwracam się do Ciebie jako patronki spraw trudnych i beznadziejnych z prośbą o pomoc i abyś się wstawiła u Boga za moim mężem. Mój mąż od 7 lat walczy z ZUS-em o odzyskanie renty którą pobierał przez 16 lat ma poważne problemy z kręgosłupem. Nie mamy już sił do walki. Proszę Cię św. Rito aby Sąd tym razem staną po stronie mojego męża, a nie ZUS-u. Wierzę że wystarczy jedno słowo twoje św. Rito i Boga żeby ta sprawa w końcu się szczęśliwie zakończyła i mąż odzyskał rentę.
  Proszę o pomoc i modlitwę. Amen

  Odpowiedz
 16. Święta Roto za Twoim wstawiennictwem błagam o zajście w ciążę u Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Błagam o Twoje wstawiennictwo. Amen.

  Odpowiedz
 17. Święta Rito, moja ukochana wspomożycielko, pomóż mi w tej wielkiej prośbie, którą do Ciebie zanoszę od tak dawna… Pomóż mi osiągnąć to, czego tak bardzo pragnę!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!