Święta Rita z Cascii

Obecnie włoska Święta cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Wciąż powstają nowe miejsca jej kultu w naszym kraju (jak chociażby w miejscowości Czarna, w Bieszczadach, gdzie 22 dnia każdego miesiąca sprawowane są nabożeństwa ku czci św. Rity, które obecnie gromadzą już mieszkańców z najdalszych nawet okolic Podkarpacia!). W tej sytuacji rodzi się pytanie: co sprawia, że ta żyjąca ponad 600 lat temu w odległej Italii zakonnica, otaczana jest tak wyjątkową czcią? 

Skuteczna święta

Polacy mówią o Ricie, że to „wyjątkowo skuteczna święta”, ale przydomek ten nie stanowi wyczerpującej odpowiedzi na postawione pytanie. Warto uświadomić sobie, że Rita – nim została zakonnicą – była przykładną panną, uległą córką, oddaną żoną i matką, wreszcie – poszukującą woli Bożej – wdową.

Przede wszystkim była zaś kobietą, której nie były obce ludzkie problemy i kłopoty, gdyż Bóg prowadził ją do siebie trudnymi drogami. Z kolei drogi te pozostają bliskie ludziom wszystkich czasów; ludziom, którzy po nich niekiedy błądzą, przeżywając życiowe dramaty: małżeńskie problemy, rodzinne niesnaski czy też śmierć bliskich. W egzystencji każdego człowieka przychodzi też czas podejmowania trudnych decyzji i konfrontacji własnego życia czy też osobistych pragnień z rzeczywistością. Rita doskonale zna „wszystkie nasze troski i kłopoty”, ponieważ one były także i jej udziałem.

santa-ritaŚwięta Rita blisko chorych

Sama zawsze pozostawała blisko człowieka, szczególnie blisko biednych, chorych czy potrzebujących, a takich nigdy przecież nie brakowało i nie brakuje! Najprawdopodobniej tu właśnie skrywa się tajemnica „sukcesu”, ów sekret popularności Rity z Cascii, Świętej, kanonizowanej w 1900 roku, u progu XX wieku, kiedy to świat pogrążył się w okrutnych wojnach, a systemy totalitarne zniewoliły skutecznie człowieka i podporządkowały sobie całe społeczeństwa.

My również żyjemy w czasach niezmiernie trudnych. Może warto więc zastanowić się, czy aby Rita, Patronka od spraw skomplikowanych i sytuacji beznadziejnych, nie została „podarowana” przez Boga również i współczesnemu światu…


Nasze intencje modlitewne:

 

774 komentarze do wpisu „Święta Rita z Cascii”

 1. Proszę o uzdrowienie mojej mamy Teresy z sepsy przy niewydolności nerek która jest w szpitalu aby wyszła z tego.

  Odpowiedz
  • śwRito wysłuchaj tych co CIEBIE BLAGAJA!! JA BLAGSM ABY MĄŻ ZAPRZESTAŁ MSCIC SIE SĄDOW, ZEBY DB ADWOKAT ZAKONCZYL SZYBKO TE SPRAWY, SBY XNALEZSC CZLOWIEKA Z KTORYM BĘDE SPOKOJNIE SZCZESLIWIE ZYC. O ZDROWIE DLA WSZYSTKICH BO SIL IM BRSK, PRACE KTOREJ BR A K. JESTEM BSNKRUTRM ORAEID BLSGAM O POPRAWE REKACJI RODZINY TZN ZAKONCZDNIE SADIW XNALEZIENIE KOCHANEJ OSOBY ZDROWIE. BOZE CZY TO TAK DUŻO??????! BLAGSM POMOZ

   Odpowiedz
  • proszę o modlitwę w intencji , aby ponownie zeszły się drogi moje i mojej utraconej miłości Kamila, błagam o odmianę jego serca, o chęć rozmowy i pojednania z jego strony. By się do mnie odezwał i zaproponował rozmowę jestem w kiepskim stanie psychicznym przez niewyjaśnione sprawy między nami , jest sporo niedomówień niewyjaśnionych spraw przez co nie potrafię żyć dalej ufam Tobie.

   Odpowiedz
 2. Święta Rito błagam pomóż mojemu synkowi, uzdrów go z zaburzeń rozwojowych, zabierz to cierpienie. Błagam

  Odpowiedz
 3. Prosze Sw. Rito o opamietanie meza I jego kochanki uwolnij go od kochanki, cudzoustwa, zawisci do mnie, zlozeczenia, klamstwa, oszczerstwa, zlodziejstwa uzaleznienia od kochanki lenistwa obludy uratuj go prosze takze o moja corke o przemiane ich serc o powrot do rodziny do domu o dobrego meza dla niej

  Odpowiedz
 4. Prosze cie Sw Rito o laske o nawrocenie mojch dzieci stosunku do mnie oczekuje milosci od dzieci i wsparcja a nie potepienia i od meza prosze cie kocham moje dzieci a tyle bolu mi zadaja prosze cie zeby uroki i zlo z rodziny zeszlo tylko dobro wstapilo zeby moje dzieci nawiazaly wspolny jezyk ze mna

  Odpowiedz
 5. Prosze Cie Sw Rito o ratunek mojej rodziny zeby moje dzieci sie nawrocily w stosunku domnie zeby mnie traktowaly z miloscia jako matke zeby miedzy nami byl wspolny jezyk zeby mowily do mnie ze mnie kochaja zeby pszeprosili mnie za wszystkie zle czyny prosze Cie zeby moja corka zalozyla rodzine i miala dzieci zeby byly szczesliwe

  Odpowiedz
 6. Ś Rito proszę o zdrowie i szybki powrót do pracy. Wyjednaj mi łaskę której tak bardzo pragnę i potrzebuje. Daj zdrowie i mądrość. Miłość dobrobyt i szczęście.

  Odpowiedz
 7. Proszę o modlitwę za konających i duszę w czyśccu cierpiące aby Bóg miłosierny przebaczył im grzechy i dał życie wieczne. O nawrócenie grzeszników. Aby zbłąkane owieczki znalazły drogę do Boga.

  Odpowiedz
 8. Św Rito proszę o modlitwę l szybki powrót do pracy. Wyjednaj mi łaskę której tak bardzo pragnę i potrzebuje. Daj zdrowie i mądrość. Miłość dobrobyt i szczęście.

  Odpowiedz
 9. Proszę o zdrowie i szybki powrót do pracy. Przepraszam za grzechy i dziękuję za pomoc i otrzymane łaski. Ty znasz moje potrzeby i troski moje słabości wybacz mi Jezu za grzechy moje. Za. Wstawiennictwem św Rity wyjednaj mi łaskę której tak bardzo pragnę i potrzebuje. Daj zdrowie i mądrość. Miłość dobrobyt i szczęście.

  Odpowiedz
 10. Święta Rito błagam Cię dopomóż mi w tej trudnej sprawie aby wydarzył się cud. Błagam nie zostawiaj mnie samej .

  Odpowiedz
 11. Św. Rito Pomóż rozwiązać trudne problemy finansowe z pracą dobrze płatną stałą zagranicą. Postaw dobrych ludzi na mojej drodze. Bogosławieństwo finansowe. Uwolnienie z lenistwa, depresji, niemocy, nerwicy, stresu, kompleksów.
  O rozeznanie woli bożej.

  Odpowiedz
 12. Swieta Rito prosze by moj brat przestal pic i sie awanturowac zeby byl dobrym czlowiekiem i zeby zaczal o siebie dbac. Prosze o spokojna starosc dla mojej mamy zeby byla zdrowa i miala spokoj w domu. Tak mi dopomoz. Amen.

  Odpowiedz
 13. O św.Rito pomóż mi wyzdrowieć z depresji i nerwicy.Upros laska dla mnie u Boga żeby za twoim stawienictwewm została wysłuchania moja pprośba.Pokladam w tobie nadzieję sw.Rito.

  r

  Odpowiedz
 14. Święta Rito, proszę Cię pomóż mi naprawić relacje w moim związku, bardzo kocham mojego partnera, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Niech znowu będzie jak było.

  Odpowiedz
 15. Święta Rito patronko spraw trudnych i beznadziejnych błagam wstaw się u Pana Jezusa. Wybłagaj dla mnie znalezienie nowej pracy. Błagam, aby w końcu udało mi się zmienić pracę, gdyż już nie mam sił fizycznych i psychocznych by pracować w obecnej. Proszę by przestali w pracy mną pomiatać… Błagam

  Odpowiedz
 16. Święta Rito błagam Cię o zdrowie i prawidłowy rozwój mojego syna Wojtusia. Spraw aby nie był taki nerwowy, płaczliwy i aby uwierzył w siebie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!