6. Dotyk Boga

Wielki Piątek roku 1442 w pamięci Rity zapisze się na zawsze. Tego dnia wśród mieszkańców Cascii i okolic panuje wielkie poruszenie. Otóż pasyjną homilię ma wygłosić niezwykle popularny wówczas kaznodzieja, franciszkanin, Jakub z Marchii. Niezwykłym charyzmatem tego człowieka jest fakt, że pod wpływem jego kazań nawracają się tłumy!

Nic więc dziwnego, że do miejscowej kolegiaty podążają mieszkańcy Cascii i całej okolicy. Rzecz jasna, nie może zabraknąć tam również duchowych córek św. Augustyna, w tym także i Rity. Żaden ze słuchaczy nie przechodzi obojętnie wobec obrazowego opisu Męki Chrystusa Pana i Jego współcierpiącej Matki; sama zaś Rita jest wstrząśnięta do głębi wysłuchanym właśnie kazaniem.

Stygmat ciernia

Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, czy tamta, wielkopiątkowa homilia miała wpływ na wydarzenia, które właśnie rozegrają się w życiu Rity. Z całą pewnością wiemy jednak to, że po powrocie z kościoła zakonnica udaje się do kaplicy, gdzie znajduje się naturalnej wielkości krzyż.

sw-rita-z-roza

 

Stojąc przed nim, Rita po raz kolejny przeżywa Mękę Pańską. W jej sercu rodzi się pragnienie fizycznego doświadczenia Jezusowego cierpienia. Chce poznać chociażby jego nikłą cząstkę, jaką jest ból kolca z korony cierniowej. Temu pragnieniu Bóg czyni zadość i kolec z Chrystusowej korony boleści przebija czoło Rity! Zakonnica zostaje „dotknięta” przez Boga stygmatem, znakiem szczególnego wybrania…

Opt In Image
Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!

Zostaw świadectwo za pośrednictwem naszej strony. Kliknij aby przejść na stronę składania świadectw…

Dodaj komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o