Janusz – U nas w parafii bardzo żywy jest kult Św. Rity

Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej Niepokalanej i właśnie Św. Rity, której ja i moja Rodzina wiele, bardzo wiele zawdzięczamy życzę wszystkim czcicielom Św. Rity i tym, którzy mają „to” jeszcze przed sobą.
U nas w parafii (Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu) również bardzo żywy jest kult Św. Rity. Mamy obraz Św. Rity namalowany w latach 90-tych ubiegłego wieku przez naszego miejscowego artystę, wokół którego powstał bardzo żywy kult „naszej” Świętej.
W zeszłą niedzielę tj. 21-05-2017 obchodziliśmy właśnie odpustowe święto połączone z otwarciem ogrodu różanego na Jej cześć (zob. sw-rita.pl)Jest u nas taki zwyczaj, że w dniu odpustu, na Mszą Św. przynosi się czerwoną różę, którą później zabiera się do domu na znak opieki i błogosławieństwa Św. Rity.
Podczas Mszy Św. ksiądz, który głosił kazanie poprosił aby wszyscy podnieśli „swoje” róże do góry, a mój 10-cio letni syn powiedział „popatrz Tato jak pięknie wyglądają róże w górze!” I wtedy zobaczyłem, że cały Kościół, a jest on naprawdę duży wygląda jak jeden, wielki ogród różany pełen czerwonych róż – widok naprawdę wart Świętej Rity.
Z wszystkimi, którzy doświadczyli potężnego wstawiennictwa Świętej Rity i wraz ze Świętą Ritą wielbię Pana Boga, który jest nieskończenie dobry w Miłosierdziu swoim, a Jego Miłosierdzie trwa na wieki!!!
Święta Rito – módl się za nami

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!

0 0 vote
Article Rating

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!