Święta Rita w Polsce

W Polsce jest tylko jedna parafia pod wezwaniem świętej Rity – w Lusówku pod Poznaniem. Aktualnie jest w trakcie budowy (projekt jest widoczny na obrazku). Budowę i wyposażenie Kościoła można wesprzeć na stronie parafii: www.parafialusowko.pl.

Relikwie św. Rity można uczcić w następujących kościołach:

Piszemy o tych miejscach także na tej stronie.

0 0 vote
Article Rating

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ks. Janusz
ks. Janusz
2015-05-21 22:52

Świętą Ritę można czcić również w parafii Podwyższenia Krzyża w Sulechowie (lubuskie) w trzeci czwartek miesiąca. Zapraszamy:)

ks. Łukasz Urbanek
ks. Łukasz Urbanek
2015-09-20 17:03

Szczęść Boże! Zapraszam wszystkich czcicieli św. Rity na uroczyste wprowadzenie jej relikwii w czasie Mszy Św. o godz. 18:00 do parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie przy ul. Żytnia 1. W czasie Mszy poświęcenie obrazu z wizerunkiem św. Rity oraz róż. Po Mszy św. Wieczór Uwielbienia z Maryją, który poprowadzi zespół „GUADALUPE” z Lublina. Serdecznie zapraszamy! Więcej o św. Ricie można przeczytać w artykule najnowszego Gościa Niedzeilnego, dodatek warszawski: http://warszawa.gosc.pl/doc/2700856.Pierwsze-w-Warszawie-reliwie-sw-Rity
ks. Łukasz

Magda
Magda
2018-05-03 12:38

Zapraszamy do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Turowie koło Wrocławia. W sierpniu 2016r zagościły u nas relikwie Świętej Rity z Cascii. Od tego czasu 22 dnia każdego miesiąca odprawiane u nas piękne Nabożeństwo ku jej czci. Serdecznie zapraszamy!

jacek
jacek
2018-05-26 11:59

ŚW RITO BŁGAM CIĘ WYPROŚ MI U PANA BOGA NASZEGO LASKĘ TRWANIA W TRZEŻWOŚCI SPRAW BY CHOROBA NAK TÓRĄ CIERPIĘ NIEZAWŁADNELA MOJĄ DUSZĄ I CIAŁEM ORAZ BY MOJA KOCHANA ŻONA NIE ODESZŁA ODEMNIE WSPIERALA MNIE W WALCE Z CHOROBĄ W MIŁOŚĆI JEDNOŚĆI I BRATERSTWIE B LAGAM ROWNIEZ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI BY WSPARLI MODLITWA MĄ INTENCJE

Magdalena
Magdalena
2018-06-13 21:38

Sw. Rito. Blagam Cie, Miej w opiece cala nasza rodzine. Wypros u Boga, Twojego Oblubienca, laski zdrowia I szczescia. Przeprowadz nas przez ten trudny czas, zebysmy jeszcze w tym roku mogliby byc razem, kochac sie I pomagac. Chcemy wreszcie tworzyc rodzine. Blagam Cie o to Boze I swieta Rito. Modl sie za nas I otaczaj opieka. Jestes nasza jedyna nadzieja. Upros Boga o bycie razem po calym tym czasie. Daj nam to szczescie. To jedyne czego chcemy. Byc zdrowi I razem.

Ela
Ela
2018-11-17 17:36

Szczesc Boze,
z radoscia chcialam poinformowac, ze od dzisiaj -17.11. 2018 r. – powstaje druga w Polsce par. Sw. Rity. W dniu dzisiejszym ks. Romuald Kaminski – biskup Warszawsko-Praski poswiecil w Warszawie na Grochowie, przy ul. Podskarbinskiej krzyż i plac budowy pod te parafie.
Elzbieta

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!