1. Perełka Lottich

Jest rok 1381. We Włoszech, w Roccaporena – małej, górskiej wiosce, w ubogiej rodzinie przychodzi na świat długo wyczekiwane i wymodlone dziecko. To dziewczynka. Jej rodzice: Amata i Antoni nadają jej niecodzienne imię – Margerita, czyli „Perła”. W swojej społeczności córka Lottich będzie nazywana po prostu Ritą, „Perełką”. 

Dzieciństwo dziewczynki jest szczęśliwe. Jedynaczka wzrasta w rodzinnym domu, otoczona miłością rodziców, odbierając staranne wychowanie, w tym – co było rzadkością w tamtych czasach – naukę pisania i czytania.

Powołanie świętej Rity

Wśród otaczających jej rodzinną wioskę gór, Rita doświadcza szczególnej bliskości Boga. Niewykluczone, że wędrując po górach Umbrii, w głębi swego serca, ta młodziutka dziewczyna po raz pierwszy słyszy głos zapraszający ją do życia o wiele bardziej doskonalszego niż to, jakie wiodą mieszkańcy Roccaporeny. Rita doskonale wie, że oto rodzi się w niej pragnienie życia w pełni oddanego Bogu, życia zakonnego.

Antoni i Amata nie są jednak zachwyceni takim „pomysłem na życie” swojej jedynaczki. Nie pragną dla niej klasztoru, lecz życia podobnego do egzystencji, jaką sami wiodą. Widzą swoją córkę jako szczęśliwą małżonkę i matkę, która wraz z rodziną uprawia rolę i dogląda gospodarstwa. A zatem „Perełka” Lottich, czyniąc zadość woli rodziców, decyduje się na zaaranżowane przez nich małżeństwo z mieszkającym w okolicach Roccaporeny żołnierzem, Paolo Mancini.

Opt In Image
Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!

Zostaw świadectwo za pośrednictwem naszej strony. Kliknij aby przejść na stronę składania świadectw…

Dodaj komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o