Koronka do świętej Rity

Koronkę należy odmawiać w następujący sposób:

  • znak krzyża: Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu. Panie, pospiesz ku ratunkowi memu, Chwała Ojcu…;
  • następnie: Ojcze nasz w intencji czcicieli św. Rity;
  • zapowiedź tajemnicy: Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
    Święta Rito, naucz nas kochać.

Wprowadzenie

Każda świętość rodzi się z miłości, która jest największym przykazaniem Chrystusowego przesłania. Duchowość świętej Rity to duchowość miłości. Święta Rita naśladuje w ten sposób duchowość świętego ojca Augustyna, który wytyczył drogę rozwoju życia, zarówno doczesnego, jak i duchowego, szlakiem wzrostu miłości. Drogą duchową świętej Rity był wzrost w miłości. Podążajmy w modlitwie głównymi etapami tej ścieżki, prosząc świętą, by pomagała nam wzrastać na takiej samej drodze miłości.

TAJEMNICA PIERWSZA
Miłość św. Rity do Boga

Święta Rita urodziła się w bardzo wierzącej rodzinie, która nauczyła ją we wszystkim stawiać na pierwszym miejscu Pana. Prośmy świętą Ritę o pomoc, abyśmy i my stawiali Pana zawsze na pierwszym miejscu.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA DRUGA
Miłość św. Rity do rodziny

Pierwszym miejscem, gdzie musimy wzrastać w miłości, jest nasza własna rodzina, ta konkretna, jaką każdy z nas posiada. Święta Rita bardzo czule kochała swoją rodzinę, męża i dwoje dzieci. Prośmy ją o wzmocnienie naszej miłości do osób, które Pan postawił obok nas w naszym życiu.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojca…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA TRZECIA
Miłość św. Rity w przeciwnościach losu

Dla wszystkich życie jest trudne. Także dla świętej Rity nadszedł moment trudności, bólu, niezrozumienia – zabójstwo męża w zdradziecki sposób, śmierć jeszcze młodych synów, niezrozumienie ze strony krewnych, którzy domagali się zemsty. Nigdy jednak nie przestała kochać i ufać.
Za wstawiennictwem świętej Rity błagajmy Boga, abyśmy zawsze ufali Bożej Opatrzności i wobec przeciwności losu nigdy się nie zniechęcali.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA CZWARTA
Miłość św. Rity owocuje przebaczeniem

Przebaczenie to najwyższy wymiar miłości. Tylko ten, kto potrafi kochać, umie też przebaczać.
Święta Rita potrafiła przebaczyć ludziom, którzy zniszczyli jej rodzinę, właśnie dlatego, że kochała. Błagajmy Pana o siłę, aby przeważały w nas uczucia miłości i przebaczenia.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA PIĄTA
Miłość św. Rity niesie pojednanie i pokój

Przebaczenie nie służy niczemu lub nie jest kompletne, jeśli nie dochodzi do pojednania i pokoju, jeśli nie towarzyszy mu odbudowanie wzajemnych relacji na bazie braterstwa i miłości. Święta Rita uwierzyła słowu Pana i w końcu miłość wzięła górę nad nienawiścią. Prośmy świętą Ritę o wstawiennictwo, abyśmy stawali się budowniczymi pokoju i pojednania w naszym środowisku.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA SZÓSTA
Miłość św. Rity, przez którą w sposób całkowity ofiarowuje swe życie Bogu i bliźnim

Po utracie męża i synów, w wieku trzydziestu lat, święta Rita doszła do wniosku, że może jeszcze owocnie spędzić życie w służbie miłości. Poświęciła się Panu, składając śluby zakonne. Jako augustiańska zakonnica kontynuowała swe charytatywne dzieło wśród ubogich i potrzebujących rodzin. Niech święta Rita wyprasza nam coraz większe zrozumienie istoty i wymagań miłości, którą jest sam Bóg.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

TAJEMNICA SIÓDMA
Miłość św. Rity do Chrystusa Ukrzyżowanego

Święta Rita w uniesieniu miłości poprosiła Pana, by mogła uczestniczyć w cierpieniach Jego męki. A Pan wysłuchał ją, obdarzając raną ciernia wbijającego się w czoło. Spowodowany przez to ból nosiła przez ostatnie piętnaście lat swego ziemskiego życia. Prośmy świętą Ritę, by miłość stała się siłą napędową naszego życia.

Ojcze nasz…, 3 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Święta Rito, naucz nas kochać.

4.4 9 votes
Article Rating

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rita
Rita
2016-07-14 19:55

Mam nadzieje, że po śmierci będzie mi dane Ją poznać 🙂

Joanna
Joanna
2017-06-02 08:49

Odmawiam koronkę do św.Rity i nie wiem jak napisać ale jest mi z tym jakoś tak cudownie. Wiem że mi pomaga. Jestem Twoją czcicielką św. Rito na zawsze od czasu gdy bylam u Ciebie w Cascia

Teresa
Teresa
2017-09-19 17:46

Św Rito wstaw się za mną abym mogła cieszyć się zdrowiem …uleczyła z bezpłodności…wstaw się za mną.

Klaudia
Klaudia
2017-11-11 23:33

Wspaniała modlitwa! Pierwszy raz odmawiałam dzisiaj Koronkę do Świętej Rity i jest po prostu cudowna! Obecnie znajduję się w beznadziejnej sytuacji, ale dzięki temu od razu zrobiło mi się lepiej… Ufam, że Święta Rita mi pomoże i zmieni to wszystko złe co mnie spotyka…

Ania
Ania
2018-01-01 16:34

Swieta Rita jest cudowna. Wybrałam sobie ją na patronke jest moja przyjaciółka i bardzo ją kocham. Jakiś czas temu prosiłam ja o spotkanie z ukochaną osoba to wtedy było niemal że niemożliwe odmówiła 9 dniowa nowenne dzień po jej zakończeniu doszło do spotkania o które prosiłam. Wiem że Rita teraz też mi pomoże. Jest wspaniała, jest prezentem od Boga dla nas!!!!

Teresa C
Teresa C
2018-03-22 18:08

Św. Rito – proszę Cie kieruj życiem i czuwaj nad moja córką Kasią tak jak Ty opiekowałeś się Św. Rodzina. Znane są Ci moje intencje – tak bardzo Cie proszę pomóż jej w odnalezieniu swojej drogi życiowej , uzdrów duszę serce, wybaw ją z depresji ,wlej Miłość Swą w jej serce ,przebaczenie, pojednanie w sakramencie pokuty, łaskę wiary. DLA BOGA JEST WSZYSTKO MOŻLIWE. Patronko od spraw trudnych i beznadziejnych jej los powierzam w Twoje Św. Dłonie ufam w Twoje Miłosierdzie

jacek
jacek
2018-05-24 15:14

ŚW RITO BŁGAM CIĘ WYPROŚ MI U PANA BOGA NASZEGO LASKĘ TRWANIA W TRZEŻWOŚCI SPRAW BY CHOROBA NAK TÓRĄ CIERPIĘ NIEZAWŁADNELA MOJĄ DUSZĄ I CIAŁEM ORAZ BY MOJA KOCHANA ŻONA NIE ODESZŁA ODEMNIE WSPIERALA MNIE W WALCE Z CHOROBĄ W MIŁOŚĆI JEDNOŚĆI I BRATERSTWIE

jacek
jacek
2018-05-25 21:02

ŚW RITO BŁGAM CIĘ WYPROŚ MI U PANA BOGA NASZEGO LASKĘ TRWANIA W TRZEŻWOŚCI SPRAW BY CHOROBA NAK TÓRĄ CIERPIĘ NIEZAWŁADNELA MOJĄ DUSZĄ I CIAŁEM ORAZ BY MOJA KOCHANA ŻONA NIE ODESZŁA ODEMNIE WSPIERALA MNIE W WALCE Z CHOROBĄ W MIŁOŚĆI JEDNOŚĆI I BRATERSTWIE BLAGAM ROWNIEZ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI BY WSPARLI MOJĄ PROŚBĘ SZCZERĄ MODLITWĄ

Agata
Agata
2018-06-23 11:41

Święta Rito! błagam, spraw żeby Krzysiek do mnie wrócił, oczyść nasze serca, napełnij je wzajemnym wybaczeniem i daj nam drugą szansę na stworzenie razem rodziny, obdarz nas dzieckiem. Błagam wysłuchaj mnie Święta Rito.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Podziękuj świętej Ricie za otrzymane łaski!